Obserwatorzy

sobota, 29 września 2012

Krok po kroku: granatowo-miedziane smoky eye

Hej! Dziś robimy granatowo-miedziane smoky krok po kroku! Zdjęcie poniżej przedstawia efekt końcowy w świetle dziennym, tutaj lepiej widać odcień granatu. Natomiast instrukcję robiłam przy sztucznym świetle, dlatego niebieski pigment jest lekko przyćmiony. No cóż, takie uroki mojego aparatu:) Może kiedyś dorobię się lustrzanki...


Użyłam praktycznie tylko trzech kolorów z paletki Sleek i czarnej kredki.


Aby było mi łatwiej tłumaczyć, którego koloru użyłam, ponumerowałam je w kolejności stosowania. Kolor nr 1 jest taki beżowo-błyszczący, na zdjęciu jakoś słabo go widać. Kolor nr 2 to taki czarno-granatowy, no i 3 miedziany.

Pierwszy krok: Całą powiekę pokrywamy jasnym kolorkiem przy użyciu grubego pędzelka do cieni.


Następnie czarną miękką kredkę pokrywamy sporą część ruchomej powieki i wzdłuż rzęs. Nie musi być idealnie, gdyż później to i tak się przykryje ciemnym cieniem. Użycie kredki pozwoli nam na wydobycie głębi ciemnego koloru i zapewni jego większą trwałość na powiece.


Kolejnym krokiem jest pokrycie powieki kolorem nr 2 za pomocą bardziej precyzyjnego pędzla.


Ok. Teraz bierzemy kolor nr 3, czyli ten miedziany i nakładamy go ponad linią, gdzie kończy się kolor granatowy. Wyjeżdżamy nieco pędzelkiem w stronę zewnętrzną, aby wydłużyć oko.


Teraz rozcieramy kolorki, aby nam się ładnie połączyły.


Ponad kolorem nr 3 możemy pomóc sobie kolorkiem nr 1 aby przejście było rozmazane.


Robimy czarna kreskę. Nie zaczynamy jej od początku oka, lecz mniej więcej od połowy.


Pozostało jeszcze wytuszować rzęsy.
Mam nadzieję, że Wam się podoba:)

M.

4 komentarze:

  1. Wow... Makeup piękny:) Dzięki za tutorail, na imprezę na pewno się przyda ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawe połączenie kolorów, nigdy takie nie przyszło mi do głowy (granat lubiłam łączyć raczej z chłodnymi barwami) a jak się okazuje efekt jest bardzo dobry. Fajna notka!

    OdpowiedzUsuń
  3. uwielbiam taki makijaż

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarze. Są dla nas nagrodą za pracę włożoną w tworzenie tego bloga (nawet te z konstruktywną krytyką). Z pewnością odpowiemy na Twój komentarz i zajrzymy na Twojego bloga.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...